LIJSTJE: Welke ploeg kreeg dit seizoen het meeste penalty's?

Strafschoppen spelen altijd een belangrijke rol in het voetbal, dat is in de Jupiler Pro League niet anders.Maar welke ploegen mochten tot nu toe het vaakst aanleggen vanaf de stip? Wij verzamelden de cijfers in één overzichtelijke grafiek.

In de Jupiler Pro League, de Play-offs én de Croky Cup kreeg KRC Genk dit seizoen met 10 stuks het vaakst een penalty. Ook Standard Luik (9) en Union Saint-Gilloise (7) mochten opvallend vaak naar de stip. Daarachter volgen clubs als KVC Westerlo, Charleroi en Club Brugge met elk 5 à 6 toegekende strafschoppen.

Opvallend: Play-off clubs RSC Anderlecht, Antwerp FC en KAA Gent kregen er elk slechts 4. Beerschot heeft dan weer het slechtste resultaat op gebied van gescoorde penalty's met slechts 1 op 5. Enkel RSCA en OH Leuven wisten al hun strafschoppen om te zetten.

Welke ploeg kreeg dit seizoen het meeste penalty's? deel 1Welke ploeg kreeg dit seizoen het meeste penalty's? deel 2