Is Hyeon-gyu Oh nu ook een "Hunskelper"… en wat is dat eigenlijk?

In de Europa League wedstrijd van KRC Genk tegen Rangers FC leek het alwer niet zijn avond te worden, maar uiteindelijk kroonde Hyeon-gyu Oh zich tóch tot matchwinnaar. Op Ibrox, nota bene het stadion van Rangers, nam de Zuid-Koreaan de winnende treffer voor zijn rekening. Drie punten voor KRC Genk en een uitbarsting van emoties bij de ex-spits van Celtic.

Tekst gaat onder de foto verder.
#9 Hyeon-gyu Oh

“De eerste helft was zwaar voor mij,” gaf Oh toe. “Wat kan ik zeggen? Ik was overtuigd dat ik nog zou scoren, maar ik dank vooral mijn teamgenoten. Dat hij dit deed in het stadion van de aartsrivaal van zijn ex-club Celtic, maakte het allemaal extra speciaal. “Na mijn doelpunt kwam alles eruit. Ik was zo emotioneel en kan nu ook wel janken. Ook het hele gedoe met Stuttgart zat er nog ergens in. En ja, het is heel bijzonder om op Ibrox te scoren, als ex-speler van Celtic.”

Hunskelper

Op sociale media stellen fans van de Schotse topclub nu zichzelf de vraag: is Oh vanaf nu een Hunskelper, maar wat betekent dat eigenlijk? Binnen de Celtic-folklore is een Hunskelper een eretitel. Het woord is een mix van “Hun” – de spottende bijnaam voor Rangers – en “skelp”, dat in het Schots “slaan of pijn doen” betekent. µ

Wie als Celtic-speler (of ex-speler) Rangers pijn doet met een doelpunt of memorabele prestatie, krijgt dit label. Het is een badge of honour, een bijnaam die generaties lang blijft hangen. Oh scoorde dan wel niet in het groen-wit de winnende goal op Ibrox, maar het is wel voldoende de fans tot denken te zetten.