Recht naar de top? Belgische ref scoort punten en mag kwartfinale fluiten op EK U21, mooi!
Scheidsrechter zijn, het is toch een stiel apart. Als het goed is, ga je er nooit iets over horen, maar in het omgekeerde geval wél. Je moet sterk in je schoenen staan, want ook afgelopen seizoen was er opnieuw veel te doen om de refs in de Jupiler Pro League. Eén man lijkt zich daar wel boven te kunnen zetten: Erik Lambrechts. De Leuvenaar is momenteel actief op het EK U21 en scoort daar punten.
Erik Lambrechts EK U21
Erik Lambrechts was één van de twaalf hoofdscheidsrechters die wedstrijden kreeg toegewezen op het Europees Kampioenschap U21. Hij wordt bijgestaan door zijn assistenten en tevens landgenoten Jo De Weirdt en Kevin Monteny. Eerder dit toernooi mocht hij al Roemenië-Spanje (0-3) en Italië-Noorwegen (0-1, met een zeer sterke Antonio Nusa) in goede banen leiden. En dat het effectief goed was, zagen ze ook bij UEFA. Zijn prestaties worden beloond: want Lambrechts mag ook na de poulefase nog in het toernooi blijven: hij fluit zaterdagavond om 21u de kwartfinale tussen Spanje en Zwitserland.
Erik Lambrechts Europese wedstrijden
Erik Lambrechts is een 38-jarige Belgische scheidsrechter die al meer dan tien jaar op het hoogste niveau in de Jupiler Pro League en Croky Cup fluit. Verder mocht hij ook al enkele Europese matchen fluiten en enkele interlands. Hij bezit namelijk over de officiële FIFA-badge. Wie de Leuvenaar verder is, kan je hier ontdekken. Een jaar geleden werd Lambrechts nog verkozen tot beste scheidsrechter uit de Jupiler Pro League. Het is dan ook niet onlogisch dat hij de enige Belgische vertegenwoordiger is op het EK U21.
Erik Lambrechts tijdens Arsenal-FC Zürich
Het is niet de eerste keer dit seizoen dat Lambrechts Europees mag fluiten. De Belg floot onder meer Freiburg-Qarabag (2-1) in de Europa League en Hearts-Fiorentina (0-3) in de Conference League. Ook de groepswedstrijd tussen Arsenal en FC Zürich mocht hij in goede banen leiden.
De wedstrijd in het Emirates Stadium was ongetwijfeld een prachtige ervaring voor onze Belgische scheidsrechter in een goed gevuld stadion. Erik Lambrechts werd bijgestaan door zijn grensrechters Jo de Weirdt en Rien Vanyzere, terwijl Jasper Vergoote de vierde scheidsrechter was. Zo kleurde de wedstrijdleiding bijna volledig Belgisch! Helaas kwamen er wel veel negatieve reacties op zijn optreden in het Emirates Stadium.
"De ref is een grap"
"Waar halen ze verdorie deze scheidsrechters vandaan?"
"De ref was verschrikkelijk vanavond"
"Kan iemand me vertellen wat deze ref aan het doen is..."
"De scheids voor Arsenal-Zürich was schokerend! Ik ben niet eens een Arsenal-fan, maar hun spelers stonden aan de verkeerde kant van een aantal zeer lichte beslissingen!
"Ik dacht dat de Premier League-scheidsrechter slecht waren, maar deze Belgische man Lambrechts is een heel ander niveau. De Europa League en de UEFA moeten sowieso lachen als ze hem hier in actie zeggen. De hele wedstrijd heb ik niets anders gezien dan overtredingen voor schwalbes. Wanhopig"