Eerst wel, dan niet, nu terug wel: 3e Provincialer verdwijnt na 64 jaar dan toch ondanks hulp van buren

Zelden zijn de plannen bij een amateurclub zo snel gewijzigd als bij Sparta Bevere. De Oost-Vlaamse club kondigde eind januari aan na 64 jaar de handdoek in de ring te gooien, tot buur KSV Oudenaarde plots hulp bood. De Tweede Nationaler wilde de amateurclub redden en had mooie doelstellingen voor de toekomst. Maar die plannen waren echter van korte duur. Sparta Bevere heeft namelijk beslist toch te stoppen. Hoe dat komt, leggen we hieronder uit.

Sparta Beveren stopt

Eind januari kwam het droevige nieuws naar buiten dat VC Sparta Bevere er na dit seizoen mee ophoudt. De Oost-Vlaamse club gooit na 64 jaar de handdoek in de ring door een samenloop van omstandigheden. Het vele werk was niet meer haalbaar voor de weinige bestuursleden en de coronapandemie hakte er stevig in. Erg spijtig, want de club stond toen knap vierde in Derde Provinciale en speelde nog volop mee om promotie. Halverwege maart kwam er echter uitstekend nieuws: de club leek gered! 

KSV Oudenaarde springt in de bres

KSV Oudenaarde, een gezonde middenmoter in Tweede Nationale, had namelijk besloten om een samenwerking met Sparta Bevere op te zetten. Bevere is een deelgemeente van Oudenaarde, en de Tweede Nationaler was van mening dat het niet goed zou zijn voor het voetbal in de stad dat er opnieuw een club zou verdwijnen. VC Sparta Bevere werd opgericht in 1959 en speelde ooit nog in Eerste Provinciale. Omdat zij de handen in elkaar sloegen, betekende dit dat Sparta Bevere in Derde Provinciale kon blijven uitkomen. Het was op termijn ook de bedoeling dat Sparta Bevere werd omgevormd naar KSVO-B. De samenwerking hield in dat er volgend seizoen een zestal spelers van Oudenaarde aan Sparta Bevere zouden worden uitgeleend. Daar liep het echter mis...

Spelerstekort

"KSVO staat voor een zeer goede jeugdwerking. Het voorbije seizoen hebben verschillende jonge spelers de stap naar de A-kern gezet en dat werkt motiverend voor de andere jongeren, die bij ons kansen ruiken. We slaagden er niet in om spelers van ons te overtuigen om naar Sparta Bevere over te stappen. Ergens begrijp ik dat wel. In de gesprekken die ik met die jongeren voerde, kwam steeds hetzelfde naar voor. Krijgen we bij KSVO nog een volwaardige kans als we tijdelijk voor Sparta Bevere zouden kiezen? Om die reden moesten wij Sparta melden dat geen van onze spelers hun ploeg zouden versterken", klinkt het bij KSV Oudenaarde. Met andere woorden: niemand van hen wil de overstap maken naar Sparta Beveren, waardoor de Derde Provincialer opnieuw in de problemen raakte. Een spelerstekort als het ware...

Nieuw kunstgrasveld

“Aan goede wil ontbrak het bij beide partijen zeker niet, maar we hebben het project iets rooskleuriger voorgesteld dan het in feite is. We waren aan een revival begonnen. Het aantal vrijwilligers nam toe en ook het aantrekken van sponsors verliep vlot. We dachten dat de toekomst ons toelachte. Finaal was het grote probleem het verzamelen van voldoende spelers voor de ploeg in Derde Provinciale. Oudenaarde beloofde voldoende instroom, maar van Oudenaarde kwam er uiteindelijk niemand over. Dat hadden beide partijen niet verwacht. Inmiddels is de transferperiode voorbij en hebben alle spelers onderdak. We konden niets anders doen dan te stoppen. De creatie van KSV Oudenaarde B gaat ook niet door. Men wou onze spelers inpassen in die ploeg, maar dat zagen zij dan weer niet zitten.”, klinkt het dan weer bij Sparta Bevere. De club zal volgend jaar niet meer bestaan, al heeft het nog één seizoen om haar stamnummer te redden en opnieuw op te starten. En net nu er een nieuw kunstgrasveld kwam in Bevere. Racing Lauwe is een andere club die het na dit seizoen voor bekeken houdt...

KSV Oudenaarde speelt momenteel in Tweede Nationale. Daar vertoefde het net als vorig jaar in een reeks met onder meer Lokeren-Temse. Een samenwerking met Sparta Beveren komt er dus toch niet...

Ook interessant