Geflopt bij Club Brugge, nu alweer kop van jut bij fans na UCL-invalbeurt: "He's awful, can't pass..."

Wat gaat het de laatste jaren plots snel in de carrière van Sofyan Amrabat. Het is nog maar vier jaar geleden dat Club Brugge, waar hij nooit hélemaal kon overtuigen, hem overbodig vond en uitleende aan Hellas Verona. In de Serie A kwam hij volledig tot ontbolstering en belandde hij in 2020 al bij Fiorentina. Na een sterk WK in Qatar zat een toptransfer al even in de pijplijn en deze zomer was het zover: Amrabat trok op huurbasis naar Manchester United. Daar mocht hij woensdagavond invallen in de Champions League, op het veld van Kopenhagen. Het werd geen succes.

Sofyan Amrabat terugmatch Kopenhagen

Manchester United kwam al snel 0-2 voor, maar een rode kaart voor Marcus Rashford deed de match volledig kantelen: nog voor de rust stond de gelijke stand al op het bord. Bij de rust maakte Amrabat zijn opwachting, maar hij kon allerminst indruk maken op de fans. Een penalty van Bruno Fernandes zorgde nog voor de voorsprong, maar Kopenhagen draaide het na een dol slot nog vollédig om: 4-3.

"Manchester United-fans deden me geloven dat Amrabat een revolutionaire transfer was."

"Wie heeft Amrabat gescout voor Manchester United?"

"Amrabat speelt echt sh*t."

"Alstublieft, wat voegt Amrabat eigenlijk toe aan het team?"

"Amrabat is de meest breinloze CDM die ik ooit in m'n leven heb gezien."

"Wat doet die Amrabat eigenlijk?"

"Amrabat is eigenlijk een Chris Smalling in het middenveld."

Sofyan Amrabat vs Kopenhagen UCL

Kopenhagen is duidelijk niet de favoriete tegenstander van Sofyan Amrabat, want ook in het heenduel kende hij geen te beste avond... De Marokkaan mocht toen starten, maar werd aan de rust al gewisseld. 

"Amrabat was volgens velen de oplossing, maar hij is dat echt niet."

"Wat denken jullie van Amrabat? Hij lijkt echt niet goed genoeg voor mij." 

"Je kon zien dat Amrabat aan het verdrinken was in die match. Hij zou helemaal kopje onder gegaan zijn, als hij op het veld was gebleven."

"Die Amrabat is echt niet zo goed als iedereen hem had zitten hypen... Hij is te traag."

"Het positiespel van Amrabat was heel zwak."

"Amrabat is nooit een grote speler geweest. Ik kende hem niet voor de media hem begon te hypen."

Basisdebuut Sofyan Amrabat Manchester United

In de derde ronde van de Engelse League Cup mocht Amrabat enkele weken geleden voor het eerst van de start opdraven. En dat op een ongewone positie: Amrabat was de gelegenheidslinksachter door de afwezigheid van Malacia, Shaw en Reguilon. De Marokkaan stond toen 61 minuten op het veld in de 3-0 bekerzege tegen Crystal Palace en deed het volgens de fans uitstekend. 

"We mogen van geluk spreken dat we Amrabat in ons team hebben man."

"Die Amrabat lijkt een onmisbare pion te gaan worden voor Man United, kijk maar hoe hij speelde."

"De heatmap van Amrabat tegen Crystal Palace is waanzinnig."

"Ze zeggen dat je niet verliefd mag worden op een huurling, maar hoe kan je anders als je Amrabat ziet."

"Met Amrabat hebben we nu een goede kans op de Champions League."

"Het was een sterke prestatie. Amrabat op topniveau."

"Amrabat is echt een gamechanger. Wat een baller."

"Amrabat is een goede versterking voor ons team."

Ook interessant